Main Menu

Login Form

Wielkiej wagi temat – kondycja psychiczna naszych dzieci. Jak zatroszczyć się o tę sferę?

woman gfa0751f94 640Szerokie grono rodziców wychodzi z założenia, że problemy natury psychicznej nie dotyczą nieletnich. W rzeczywistości jest to jednakże błędne rozumowanie. Osoby nieletnie także doświadczają tego problemu. Stąd też dobrze jest wiedzieć w jaki sposób zadbać o kondycję psychiczną swojej pociechy.

Kondycja psychiczna dzieci

Trudności dzisiejszych czasów przerastają liczne grono osób pełnoletnich. Trudno spodziewać się, że dadzą sobie z nimi radę także nieletni, którzy żyją pod rosnącą presją. Nie jest już czymś niezwykłym, że nieletni mierzą się z chorobą, którą jest chociażby depresja. Zarówno kadra nauczycielska, jak i rodzice nie zawsze poprawnie interpretują występujący kłopot, co mocniej go pogłębia. W związku z powyższym wszelkiego rodzaju szkolenia, coaching z obszaru psychologii, mogą dostarczyć opiekunom ważnych wskazówek odnoszących się do postępowania z małoletnimi.

Kiedy wybrać się na terapię z dzieckiem?

Wszelkie niepokojące przemiany w zachowaniu małoletniego powinny skłaniać do poszukania ich przyczyn. Jeżeli trwają one dłuższy czas, a próby nawiązania dialogu nie prowadzą do żadnych rezultatów, należy wówczas poszukać pomocy u fachowca, którym jest psycholog dziecięcy.
Doświadczony lekarz będzie w stanie stwierdzić, gdzie może leżeć źródło trudności i wyznaczy dalszy plan postępowania. Podpowie też, w jaki sposób pracować z małoletnim w domu. Każdy dobry psychoterapeuta we Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni czy w innej lokalizacji będzie potrafił ocenić czy konieczna jest psychoterapia, czy pojawiające się trudności da się samodzielnie przepracować z małym pacjentem w domu.

Gdzie zgłosić się po pomoc?

psychology g5b5159c7f 640Znalezienie sprawdzonego specjalisty dla dzieci to niełatwe zadanie. To nie to samo co terapia małżeńska, którą prowadzi niemal wszystkie poradnie psychologiczne, np. SuperEgo we Wrocławiu. Na początku warto umówić się na konsultację do zatrudnionego w szkole psychologa, który wykona wstępną ocenę przypadku i wskaże, czy wymagana jest psychoterapia dzieci.
Trzeba wiedzieć, że w przypadku konieczności rozpoczęcia takiej psychoterapii, warto rozważyć niepubliczne poradnie. Terminy wizyt w darmowych przychodniach są niestety dość długie, a przeważnie długie oczekiwanie na pomoc jest w stanie jeszcze bardziej nasilić problem.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.