Main Menu

Login Form

Taniec. Czemu opłaca się go trenować?

summer g505a3ea5e 640Szukasz interesującej formy czynnego spędzania wolnych chwil? Wypróbuj taniec! Wcale nie musisz trenować go. To świetny relaks, a także trening i możliwość utraty niechcianych kalorii. Przekonaj się, jak wiele korzyści są w stanie dostarczyć Ci zajęcia taneczne!

Istota tańca

Czy wiesz, że taniec obecny był już w erze pradawnej? Jego źródłem jest poruszanie się, czyli jeden z głównych aspektów ludzkiego istnienia, tak samo pod kątem fizjologicznym, jak również zdolności motorycznych. Najistotniejsze znaczenie podczas tańczenia posiada rytm, na którym opiera się również praca naszego ustroju. Praca serca, oddychanie – poszczególne funkcje życiowe mają swój rytm. Taniec to nie tylko forma rozrywki. Stanowi on także element wielu dziedzictw kulturowych, a także rytuałów wyznaniowych. Sprawdź również czemu profilaktyka jest tak ważna.

Rodzaje tańca

concert gacdb0262d 640Każda osoba może wybrać rodzaj tańca, jaki najbardziej pokrywa się z przejawianym temperamentem i możliwościami. Co istotne, nie musisz trenować profesjonalnie. Oferty działających w Polsce szkół tańca uwzględniają najczęściej taniec towarzyski oraz nowoczesny. Do pierwszej grupy należy m. in. walc, rumba, samba, a także fokstrot. Wszystkie gatunki tańca towarzyskiego, tańczy się we dwójkę. Drugi z wymienionych typów można trenować tak samo w pojedynkę, jak i we dwójkę. Jego odmianami są na przykład popping, dancehall, jazz czy break dance. Ogromną powszechnością cieszy się również zumba, uznawana za połączenie ćwiczeń fitness z tańczeniem.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.