Main Menu

Login Form

Nauka i zabawa w jednym – gdzie zabrać dziecko na weekend?

steam engine geab1958e0 640Masz chętkę nietuzinkowo zagospodarować czas z familią? Zawód oraz szkoła pozwalają wykorzystać jedynie sobota i niedziela? To nie kłopot. Wybierz się do muzeum motoryzacji. Przez dekady nasza ojczyzna zostawała jednym z istotnych wytwórców aut czy motorów. Mimo iż ich historia jest zasobna nie zaistniało muzeum gromadzące rozmaite środki transportu w jednej lokalizacji. Niemniej jednak hobbyści czterech kółek zatroszczyli się o to, aby w wszelkim zakątku naszego kraju łatwo było poznać eksponaty pojazdów z pierwszych dekad XX wieku.

Z jakiego powodu to dobry sposób? Głównie dlatego, że to atrakcyjne. Twój potomek zoczy auta, których nie ujrzy już na ulicach. Będzie w stanie przycupnąć w Stoewerze z trzema kołami lub wozie policyjnym z innego kraju. Dzięki temu namacalnie odtworzy odrobinę z życia swych pradziadków. Ponadto zdobędzie nową wiedzę, a przypuszczalnie nawet odkryje pomysł na zawód.

Niebywałym plusem, takiego wycieczki jest umiejscowienie. By postawić w jednej lokalizacji kilkadziesiąt maszyn potrzeba pokaźnej obszaru. Dlatego w większości wypadków są to miejsca jakie znajdują się w na obrzeżach miast. W wielu przypadkach okalane zielenią. Wyjazd z aglomeracji w taki zakątek to pozytywna rozrywka.

W jakich województwach zdołasz dać zobaczyć potomkom cuda z przeszłości transportu? Jednym z takich ośrodków jest Topacz na Dolnym Śląsku. Rozstawione obok zabytkowym pałacyku dodatkowo podnosi historyczny rys ekspozycji. Inne urządzone zostało w Trójmieście. Jest o tyle oryginalne, że eksponaty stoją na specjalnie ułożonej brukowanej uliczce z lat 20. Krocząc tam odczuwa się klimat dawnych ulic. Następne można ujrzeć niedaleko Poznania. Co interesujące pośród zebranych na trawiastej przestrzeni pojazdów, obok osobówek są też lokomotywy jak i maszyny parowe.

train g11444e6b3 640To ledwie parę muzeów z różnych lokalizacji Polski. Znajduje się ich wszelako o wiele więcej. Można wyszukać. W dodatku dzieła środków transportu można poodkrywać zarówno w ośrodkach asygnowanych konkretnym przedziałom czasowym, jak lata 20 bądź historia wojskowości. Każde muzeum to doskonałe miejsce na niedaleki i atrakcyjny wypad, z którego skorzysta tak dziecko jak i rodzic. O innych podróżach edukacyjnych opowie Ci artykuł Nauka poprzez zabawę - czyli edukacyjne podróże.

 

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.