Main Menu

Login Form

Kreatywne myślenie – jak wykształcić je u dziecka?

boy 2756201 640Nie od dziś słychać głosy, że szkoła nie przygotowuje do życia. Szczególnie po okresie lekcji zdalnych widać, jak przeładowane i nie życiowe są programy tak dla szkół podstawowych i średnich. Dzieci muszą uczyć się formułek, wypełniać testy i rozwiązywać zadania według klucza. Niestety często skutkuje to zacieraniem umiejętności kreatywnego myślenia, a to z kolei powoduje, że w sytuacjach życiowych nie potrafią sobie poradzić. Jak pomóc dziecku zachować kreatywny umysł?

Jednym ze sposobów jest oczywiście czytanie. Podsuwanie dziecku różnych wartościowych pozycji niewątpliwie może dać pozytywne efekty. Pod warunkiem, że dziecko zechce je przeczytać. A jak widać w dzisiejszym świecie – słabo to wygląda. Lepszym wyjściem wydają się być gry edukacyjne, strategiczne czy kreatywne. Tematy jakie poruszają oraz forma są w stanie zaciekawić dziecko. Poza tym same w sobie nie kojarzą się z obowiązkiem, a z przyjemnością. Zachęcone przez rodzica dziecko z zainteresowaniem siądzie do szach, „Dixita” czy rodzinnych kalamburów. Dużym plusem jest sama obecność rodzica. Spędzony wspólnie czas na pewno zaowocuje.

girls 1563093 640Nie u wszystkich dzieci jednak się to sprawdza. W dobie wszechobecnej elektroniki, gry planszowe nie są cool. Na szczęście internet to nie samo zło. Wiele firm zajmujących się tworzeniem nowych technologii wypuszcza lub promuje również ciekawe gry dla dzieci i młodzieży. Jeśli nawet w domu nie ma play station, na której można zagrać z dzieckiem w „Wiedza to potęga”, w sieci na pewno znajdzie się coś wartego uwagi. Jedyne co trzeba zrobić to rozejrzeć się i zachęcić dziecko.

Dbanie o kreatywne myślenie u dzieci to inwestycja w ich przyszłość. Dzięki niemu dziecko łatwiej przyswaja różnoraką wiedzę i gdy przychodzi na to czas, łatwiej zdecydować mu w jakim kierunku chce iść jako dorosły. Co za tym idzie jest stabilniejsze psychicznie, a przez to szczęśliwsze.

Copyright © 2023. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.