Main Menu

Login Form

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

francuskiBo Francja jest świetna! Ale jeśli nie jesteś do końca do tego przekonany, to podam ci jeszcze kilka innych powód, dla których warto nauczyć się właśnie francuskiego.

 

Nauka jakiegokolwiek języka obcego jest super


Nie ma lepszego treningu dla szarych komórek niż nauka języka obcego. W dodatku mówi, że się każdy kolejny przychodzi nam łatwiej (ale podobno to działa dopiero powyżej pięciu języku – dla mnie to dodatkowa motywacja). Dzięki temu dbamy o higienę mózgu. Warto, choćby tylko z tego powodu.
Francuski jest jednym z popularniejszych języków na świecie
Takich języków jest kilka. Angielski, to wiadomo. A potem francuski i hiszpański, ale też portugalski. W tych językach można się dogadać w naprawdę wielu krajach – a to wszystko przez historię tych państw, które zakładały kolonie na całym świecie. A w dodatku uczy się ich mnóstwo osób na całym świecie. To oznacza się, że po francusku dogadasz się nie tylko z mieszkańcami Francji i były kolonii francuskich, ale też z wieloma innymi osobami!

Podobno francuski to język miłości


Tak mówią, a ja im wierzę. W żadnym innym języku wyznanie miłości nie brzmi tak romantycznie. Niby inne języki też mają ładne brzmienie, ale żaden, naprawdę żaden nie przywołuje tylu romantycznych skojarzeń. Nie bez powodu najwięcej par zaręcza się w Paryżu.

Im więcej języków znasz, tym łatwiej ci w życiu


poliglotaSerio, i to w wielu dziedzinach. Praca? Języki obce są jednym z najważniejszych wymagań., bez znajomości przynajmniej jednego trudno znaleźć jakieś ciekawe stanowisko. Każdy kolejny to dodatkowe punkty i dodatkowe możliwości. Języki obce przydają się też w czasie wolnym: im więcej ich znasz, tym więcej jest państw, w których się dogadasz, nawet gdy tubylcy nie będą znali angielskiego.
Potrzebujesz więcej argumentów? Myślę, że nie! Zapisz się na jakieś zajęcia albo ucz się samodzielnie – jest mnóstwo sposobów, żeby robić to bez niczyjej pomocy. Strony internetowe, aplikacje, tandemy językowe... Nie ma miejsca na wymówki, trzeba tylko chcieć!

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.