Main Menu

Login Form

Przeziębienie u dziecka: jak je rozpoznawać?

boys gd92fe6c96 640Przeziębienie u dziecka to stan, jaki każdorazowo budzi wśród rodziców niepokój. Rozsądnie będzie zareagować od razu, żeby nie dopuścić do rozwijania się stanu chorobowego. Zwłaszcza zimą, kiedy wirusy występują częściej z większą częstotliwością niż w innych porach roku.

Infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych najczęściej objawia się: kichaniem, katarem, bólem przełyku, chrypką, kaszlem, stanem podgorączkowym lub lekką gorączką, niedobrym samopoczuciem. Z tego względu wybranym z głównych akcesoriów w znajdującej się w domu apteczce jest aspirator do nosa. W sprzedaży jest sporo modeli, czyli opiekunowie nie będą mieć kłopotu z wytypowaniem odpowiedniego. W przypadku dzieci do 2 roku życia najlepiej będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w tym przypadku również można wybierać odpowiednią wśród wielu modeli. Na początku, gdy katar nie jest rozległy, wystarczą inhalacje z soli fizjologicznej, jakie pozwolą oczyszczać górne drogi oddechowe oraz sprawiają, że dziecko poczuje się w większym stopniu komfortowo. Rodzice mają możliwość też wykorzystać naturalne metody kuracji, zanim podadzą dziecku lekarstwa. U maluchów mających więcej niż 6 lat można podać olejek z drzewa herbacianego, mający działanie antybakteryjne, antyzapalne oraz odkażające.

Kiedy dziecko kaszle, to inhalacja z takiego specyfiku załagodzi kaszel, przyniesie ulgę w kasłaniu oraz załagodzi przykre dolegliwości. Kiedy po pierwszych dniach zaziębienia nie będą pomagały metody naturalne, wśród jakich muszą przeważać wziewy, trzeba skonsultować się z lekarzem. Kiedy u malucha pojawi się wysoka temperatura, to na chwilę little girl g6d17bc1bc 640przed spotkaniem u specjalisty opłaca się wykorzystać termometr bezrtęciowy oraz sprawdzać dokładnie ile stopni ma dziecko. Termometry bezrtęciowe skutecznie zastąpiły standardowe termometry z rtęcią. Ceni się ich bezpieczeństwo oraz prostotę wykorzystania.

Są one również dostępne w korzystnej kwocie. Mama i tata z chęcią kupują termometry bezdotykowe, bo nie mają obowiązku ich przyłożyć dziecku do skóry, co ma znaczenie w przypadku dzieci, dla których zwykle jest to czymś stresującym. Dobrze wypełniona apteczka w domu pozwoli zachować spokój w przypadku początkowych symptomów przeziębienia.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.