Main Menu

Login Form

Edukacja muzyczna – ciekawe instrumenty

music 2148627 640Każde państwo słynie ze swych szczególnych obyczajów. Konkretne regiony mają również własne niepowtarzalne rytmy i instrumenty. Wybrane z nich, mimo małych wymiarów, mogą zapewnić iście majestatyczne melodie. Omówimy najciekawsze instrumenty z poszczególnych rejonów kuli ziemskiej!

W tonach Azji i kontynentu afrykańskiego

Czy miałeś do czynienia kiedykolwiek z określeniem kalimba? To instrument wliczany do kategorii idiofonów szarpanych, wywodzący się z kontynentu afrykańskiego. Jego początki sięgają ponad kilku tysięcy lat wstecz, dzięki czemu jest on w grupie pochodzących z Afryki instrumentów plemiennych. Dawniej wygrywano na nim najczęściej dźwięki obrzędowe, jednak teraz idealnie zdaje egzamin też w innych stylach.
Zapewne szerzej popularna jest harmonijka. Ów instrument, wykorzystywany współcześnie na całym globie, pochodzi z Chin. Bardzo dobrze współbrzmi w takich nurtach muzycznych jak muzyka folkowa, jazz czy rytmy kowbojskie To świetny instrument dla amatorów, jako że przyswajanie sobie grania na niej przychodzi stosunkowo łatwo.

Rytmiczna Ameryka Północna

Przenieśmy się teraz na Hawaje. To właśnie tam powstało ukulele. To wyposażony w struny instrument szarpany, analogicznywyglądem do małej mandoliny. Najczęściej używa się go do podkładu muzycznego. Na ukelele da się grać niemal każdy gatunek muzyczny, a ponadto jest ono szczególnie rekomendowane do lekcji grania dla maluchów.
Z Ameryki Północnej pochodzą również klawesy. To wynaleziony na Kubie instrument mający formę dualnych, drewnianych belek. Stosuje się je do wydobywania dźwięku, zwanego clave. Na takim stricte brzmieniu opiera się salsa.

Europejski instrument myśliwski

horn 116187 640Podobnie Europa chwali się oryginalnymi instrumentami. Pośród nich obecna jest na przykład waltornia. Należy do kategorii instrumentów dętych blaszanych, a składa się z niezbyt szerokiej, wykonanej z metalu rurki. Jej prototypem był róg myśliwski, którego foniczne właściwości dostrzeżono w XVII wieku we Francji. Róg wykorzystuje się z reguły w orkiestrze symfonicznej i muzyce solowej.
Zbiór nietypowych instrumentów z rozmaitych zakątków świata jest rzecz jasna o wiele dłuższy. Dzięki temu każdy amator świata muzycznego ma sposobność poznać ciekawe dźwięki.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.