Main Menu

Login Form

Jak zachęcić dziecko do nauki i czytania, czyli garstka prostych i przetestowanych rad, za sprawą których Twoja pociecha chętnie rozpocznie czytanie książek

boy gfe2c00f4b 640Nauka czytania to niełatwe, a jednocześnie interesujące przeżycie. Jednak nie wszystkie dzieci z takim samym entuzjazmem podejmują ten trud. Doradzamy jak zainspirować najmłodszych do czytania i uczenia się.

Aby mały człowiek zapałał miłością do książek, dobrze jest wprowadzić do jego codziennych zajęć rytuał czytania. Ważna jest tu systematyczność, nawet jeżeli na czytanie poświęcamy zaledwie kilka chwil każdego dnia. Gdy dziecko zaczęło już ćwiczyć czytanie, można wskazywać dłonią czytane akapity, co ułatwi mu identyfikowanie liter i słów.

Starsze dziecko można zaciekawić czytaniem, pokazując mu słowa lub pełne zdania do samodzielnego przeczytania. W trakcie wspólnego czytania dobrze jest zadbać również o odpowiednią modulację głosu, co jeszcze bardziej pobudzi zainteresowanie lekturą.

Wspólne odwiedziny w bibliotece to doskonały pomysł na namówienie dziecka do czytania i rozwinięcie w nim zamiłowania do książek. Dla młodego człowieka z pewnością okaże się ona czarodziejskim miejscem, w którym czekają na niego całe półki wypełnione baśniowymi opowieściami.

Klimat panujący w bibliotekach pomaga w rozbudzaniu miłości do czytania, przy czym te dziecięce są dziś świetnie przystosowane do potrzeb młodych czytelników. Ponadto, dziecko ma szansę samodzielnego wyboru ciekawiącej je książki, co jeszcze bardziej zachęca je do czytania.

book g460cbb49d 640Warunki, w jakich młody człowiek uczy się lub czyta mają ogromne znaczenie. Są to czynności, podczas których powinna być zapewniona cisza i cisza, umożliwiające skupienie Należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie, tak samo w trakcie, jak i uczenia się. Nie zapominaj też o regularnym wietrzeniu pokoju.

No i najważniejsze! Daj dziecku przykład i czytaj książki! Najmłodsi bardzo lubią naśladować, w związku z czym należy dostarczać im odpowiednich wzorów zachowań. Ekran smartfona czym prędzej zastąp książką!

O tym jak dodatkowo pomóc dziecku w rozwoju możesz przeczytać tutaj.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.