Main Menu

Login Form

Poznawanie obcych krajów - edukacja przed doświadczanie

teddy bear g224b52eee 640Jak wszyscy wiemy podróże rozwijają. Dotyczy to zarówno starszych jak i młodszych osób. We współczesnym świecie podróżowanie nawet na wielkie odległości nie jest czymś niespotykanym. Jeśli chcielibyśmy aby nasze pociechy weszły w dorosłość przystosowane do funkcjonowania w teraźniejszości to bez wątpienia powinniśmy dać im możliwość zwiedzenia kawałka świata gdy są jeszcze pod naszą opieką.

Jest mnóstwo różnych destynacji, do których możemy się wybrać i na pewno każdy znajdzie coś co mu pasuje zarówno pod względem tematyki jak też ceny. Dobrym miejscem jest południowe wybrzeże Morza Śródziemnego – państwa tam leżące w dużej mierze żyją z turystów, a jednocześnie dają szansę na poczucie odrobiny egzotycznego klimatu. Wycieczki do Maroka, czy Egiptu są dość popularne, więc dostępne cenowo. Wycieczka do jednego z tych państw z pewnością pozostanie w pamięci naszych milusińskich na długo, a jednocześnie im zaznajomić się z cywilizacją inną od naszej.

Innym interesującym miejscem do odwiedzenia jest Gruzja – kraj tak samo bliski jak i daleki. Wyjazd do Gruzji, podobnie jak w rewir morza Śródziemnego nie spowoduje bankructwa, a jednocześnie pozwoli na zobaczenie państwa różniącego się od tego co znamy na co dzień. Przystępność wyjazdu w tym przypadku jest spowodowana nie powszechnością turystyki w Gruzji, a bardziej faktem, że Gruzini Polaków darzą sympatią i najczęściej są przyjaźni.

Jeśli mamy ochotę na większą egzotykę, a na szczęście nie limituje nas portfel to fajnym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Wyspa ta jest jednym z niewielu miejsc we współczesnym świecie, które opiera się globalizacji. Komunistyczny system władzy sprawia, że w wielu sprawach Kuba jest zacofana w porównaniu do innych krajów, z którego to powodu jej mieszkańcy często egzystują w ubóstwie. Mimo to Kuba jest krajem dość bezpiecznym, a jej mieszkańcy są sympatyczni. Warto odwiedzić Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż w przytoczonych powyżej przypadkach niemniej jednak jest to wyspa warta odwiedzenia.

mountains g629bb9544 640Reasumując, branie ze sobą naszych pociech na dalsze wycieczki będzie stanowiło najlepszą lekcję z praktycznej geografii, ale również szkołę życia, bowiem w dojrzałym życiu, będą gdzieś jeździć. Niezależnie czy wybierzemy się do Tunezji czy na wyprawę do Gruzji, nasze pociechy wyniosą z tego wiele wartościowej nauki.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.