Main Menu

Login Form

Zabierz dziecko do teatru - czyli edukacja dziecka poprzez kulturę

book g1163c6f4c 1920W obecnych czasach bardzo mało osób wybiera się na spektakle teatralne, zostały one zaniedbane na rzecz telewizji i ogólnodostępnych serwisów filmowych. Czy przez takie zachowanie nasze dziedzictwo kulturowe może odejść w niepamięć? Co zrobić, żeby młode pokolenie pokochało teatr.

Jeżeli nasze dziecko mało interesuje się sztuką, można na początku porozmawiać z nim o jego ulubionych bajkach i serialach. Kiedy już wszystko będziemy wiedzieć, można zaproponować mu wyjście na spektakl o podobnej tematyce, która go zainteresuje. Pamiętaj jednak, że w niektórych obiektach związanych ze sztuką niedługo znowu zaczną obowiązywać testy igg, lub testy igm na koronawirus. Dlatego sprawdź czy żaden szybki test na koronawirusa nie jest wymagany właśnie w Twoim teatrze.

Pamiętaj także o tym, że w placówkach kulturowych niektóre miejsca znajdują się bardzo daleko od sceny, dlatego przed spektaklem jeśli dotyczy Cie problem ze wzrokiem, możesz odwiedzić salon optyczny w którym umówisz się na wizytę u optyka. Przy tej okazji warto również zabrać swoją pociechę na bezpłatne badanie wzroku u dziecka. Jeśli podczas badania wzroku okaże się, że masz kataraktę to możesz rozważyć jej usunięcie, problem rozwiąże operacja zaćmy. Po kompleksowym przebadaniu wzroku możecie śmiało zakupić bilety na wymarzony spektakl.

learning g73a65ef62 1920

Po zakończonym seansie nie zapomnij zapytać swojego dziecka jakie wrażenie zrobiła na nim taka forma sztuki. Jeżeli będzie miał swoje własne przemyślenia, koniecznie porozmawiajcie o tym. Dzięki takim sytuacjom edukacja dziecka rozpocznie się znacznie wcześniej niż rówieśników, przez to jego ambicje odnośnie przyszłej pracy będą bardziej wygórowane. Jego ścieżka kariery pójść w stronę medycyny np. zostanie wybitnym optykiem we Wrocławiu, lub będzie ekspertem w leczeniu zaćmy. Pamiętaj, że im więcej sztuki i kultury wchłonie młody mózg dziecka, tym bardziej ambitnym człowiekiem będzie w przyszłości.

Dzięki tym prostym radom, możesz zadbać o zdrowe i kulturowe wychowanie swojego dziecka. Zadbasz tym samym o jego, ale także swój rozwój, przez co będziecie mogli wkroczyć do elity intelektualnej.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.