Main Menu

Login Form

Od jakiego wieku zapoznawać dziecko z kulturą?

children g8deb2ddfa 640Mimo zmieniających się czasów nadal panuje przeświadczenie, że w restauracjach czy na koncertach nie ma miejsca dla niemowlęcia. Wielu młodych rodziców, w pierwszym okresie życia dziecka, zamyka się w domach. Wiadomo, że nie zabierzemy malucha na masową imprezę na świeżym powietrzu. Ale dlaczego całkowicie odmawiać sobie kontaktu z ludźmi i kulturą? Tym bardziej, że może to pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Gdzie można pójść z niemowlakiem? Jak się do tego przygotować?

Pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl są restauracje. I rzeczywiście w tym momencie wydają się być najbardziej nastawione na rodziców z dziećmi. W wielu znajdują się choćby miejsca do przewijania. Karmienie dziecka butelką przy stole już nikogo nie dziwi, więc przygotowanie się do wyjścia to prościzna. Wystarczy przed wyjściem uruchomić laktator podwójny, a zgromadzony za jego pomocą pokarm wlać do butelki. Dostępne na rynku podgrzewacze do butelek zapewnią dziecku ciepłe mleko. Dzięki temu cała rodzina zje obiad w przyjemnym miejscu.

Coraz więcej rodziców z dziećmi widuje się również w galeriach czy na małych koncertach. Kontakt ze sztuką ma dobry wpływ na samopoczucie rodzica, ale też pozytywnie wpływa na dziecko. Jak stwierdzili lekarze – kontakt z różnymi bodźcami wspomaga jego rozwój. Do takiego wyjścia szczególnie powinna przygotować się mama. Obecnie nie jest to trudne. Pas ciążowy i wkładki laktacyjne zapewnią komfort nawet na dłuższe zwiedzanie. Trzeba zauważyć, że nie wszędzie zmieści się wózek. Pojawia się wtedy problem noszenia i nie ma znaczenia dziecięca waga. Dla niemowląt i noworodków to nawet fajnie, że spędzają czas na rękach, ale rodzicom przyda się na przykład nosidełko.

pexels kampus production 7919638Szczególną imprezą, której odmawiają sobie młodzi rodzice są wesela. Bo długo, głośno, dużo ludzi, dziecko nie da się pobawić. Nic bardziej mylnego. Niemalże każdy dom weselny jest przygotowany na najmniejszego gościa. Udostępniane są specjalne pokoje, a nawet miejsca przy stole. Jeśli rodzic obawia się, że dziecku będzie przeszkadzał hałas można zabrać ze sobą zatyczki do uszu dla dzieci. A karmienie to już całkowicie prosta sprawa (choćby przez użycie smoczka calma medela).

Kontakt z kulturą i ludźmi to coś czego potrzebuje każdy. Nie warto zamykać się w domu tylko dlatego, że dziecko jest małe. Obecnie jest tyle możliwości, że spokojnie znajdzie się taka, która umożliwi wyjście bez większego problemu. Nie odmawiaj swojej rodzinie wspólnej rozrywki.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.