Main Menu

Login Form

Filmy z pościgami w tle dla dzieci

car gcf1e79929 640Kto z nas nie lubi oglądać filmów akcji? Cieszą się one sporą popularnością wśród widzów, trzymają w napięciu, pozwalają zobaczyć sceny, których nie spotykamy na co dzień w realnym świecie. Sporą gratką są także sceny wyścigów samochodowych. Niezależnie, czy jest to pościg stróżów prawa za przestępcą, czy nielegalne wyścigi nocą na ulicach miasta - zwykle takie sceny mają wielu zwolenników.

Dużą rolę odgrywają tutaj kaskaderzy, którzy biorą udział w najbardziej newralgicznych scenach filmu. Nie bez znaczenia pozostaje także rola scenografa. To wielka sztuka znaleźć odpowiednie auto, ale także zadbać o to, by było sprawne i odpowiednio wyposażone. Auto ma nie tylko lśnić i pięknie wyglądać na szklanym ekranie, ale także być bezpieczne dla użytkownika, niezależnie, czy będzie to kaskader czy aktor. Ważny jest poprawny stan zawieszenia, hamulców, nie bez znaczenia jest także tylna belka (np. w renault kangoo). Jest o element nośny samochodu. Przykręcone są do niej tylne koła, zaś sama belka jest przykręcona do podwozia samochodu.

family g2d3ad93e3 640Gdy popsuje nam się ten element konstrukcyjny do wyboru mamy dwie opcje – czeka nas albo naprawa tylnej belki renault megane lub też regeneracja belki renault megane. Oczywiście wszystko zależy od marki auta, którym dysponuje produkcja filmowa. Części te nie zawsze dostępne są od reki, stąd też scenograf musi o nie zadbać odpowiednio wcześniej, tak by w dniu zdjęć, auta były w pełni sprawne i gotowe do akcji. Dobry specjalista dokładnie wie gdzie zakupić odpowiednie części, niezależnie czy będzie to tylna belka do peugeot 106, czy inny element konstrukcyjny auta. Recz ma się podobnie w przypadku peugeot 206, gdy potrzebna jest tylna belka.

Oprócz sprawnego auta niezbędne są także odpowiednie kwalifikacje|umiejętności kierowców. Swoją rolę pełnią tu także kamerzyści, oświetleniowcy, dźwiękowcy, a także makijażyści, czy osoby odpowiedzialne za garderobę. Ważne jest także nastawienie całej ekipy – bo w dobrej atmosferze film kręci się o niebo lepiej! Niezależnie od tego, czy produkcja będzie potem oglądana w kinie, czy przed telewizorem – ważne by sceny kaskaderskie na długo pozostały w pamięci widzów.

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.