Main Menu

Login Form

Kreatywny rozwój dzieci – murale miejskie

wall 837313 640Zajęcia kreatywne mają istotne znaczenie w okresie kształcenia maluchów. Rozbudzają fantazję i aktywują do pracy mózg. Sprzyjają również przekazywaniu swoich emocji i komunikacji. Jest to także doskonała metoda na na kształtowanie pewności siebie. Przykładem odmian zabaw kreatywnych jest aktywność artystyczna. Interesującym pomysłem bywa graffiti.

Czytaj więcej: Kreatywny rozwój dzieci – murale miejskie

Nauka przez zabawy, zatem czym powinien się wyróżniać dobry event kulturowy dla najmłodszych

mother and child g5f42838ac 640Jak powszechnie wiadomo, zazwyczaj nauka nie należy do ulubionych zajęć dzieci. Nie można się temu dziwić – chyba każdy z nas będąc dzieckiem zamiast nauki wybierał zabawę ulubionymi zabawkami lub spotkania na podwórku z kolegami i koleżankami z klasy. Chyba każdy doskonale wie, że zainteresowanie dziecka nauką oraz praktycznym przyswajaniem wiedzy z całą pewnością nie należy do łatwych zadań. Z całą pewnością, najbardziej korzystnym, a przy okazji przyjemnym sposobem edukacji pociechy jest nauka przez zabawę. Warto wiedzieć, o tym, że wspomniane rozwiązanie możliwe jest do wykonania nie tylko podczas nauki w domu, ale również na wydarzeniach kulturowych dla dzieci.

Czytaj więcej: Nauka przez zabawy, zatem czym powinien się wyróżniać dobry event kulturowy dla najmłodszych

Od jakiego wieku zapoznawać dziecko z kulturą?

children g8deb2ddfa 640Mimo zmieniających się czasów nadal panuje przeświadczenie, że w restauracjach czy na koncertach nie ma miejsca dla niemowlęcia. Wielu młodych rodziców, w pierwszym okresie życia dziecka, zamyka się w domach. Wiadomo, że nie zabierzemy malucha na masową imprezę na świeżym powietrzu. Ale dlaczego całkowicie odmawiać sobie kontaktu z ludźmi i kulturą? Tym bardziej, że może to pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Gdzie można pójść z niemowlakiem? Jak się do tego przygotować?

Czytaj więcej: Od jakiego wieku zapoznawać dziecko z kulturą?

Copyright © 2024. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.