Main Menu

Login Form

Znane miasta Polskie będące za pan brat z filmem i jego znanymi postaciami

auditorium 3514584 1920Każdy obraz filmowy, jaki widzimy w kinie, był gdzieś nakręcony. W związku z tym mieszkańcy konkretnych miast – oglądają później na ekranie – kadry ze swojego podwórka. W jakich miejscowościach zostały wyprodukowane najważniejsze hity kinowe?

Dobrym przykładem w tek kwestii jest Wrocław – który był często wykorzystywanym miastem przez producentów filmowych. Były tu zrealizowane niesłychanie charakterystyczne hity kinowe – takie jak “80 milionów”, ”Sala samobójców”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był nagrywany na ulicy Piłsudskiego, gdzie znajduje się bardzo popularny wrocławski hotel. Każdemu doskonale znane są też lokalne seriale - np. ”Świat według Kiepskich”, jak i produkcje reality np. ”Lombard - życie pod zastaw", "Policjanci i Policjantki", które już na zawsze wniknęły do krajowej ramówki telewizyjnej. Z czym dla miasta jest związana takowa okoliczność? Bez wątpienia z rozrostem branży turystycznej – zarabiają na tym kawiarnie, restauracje, niebagatelną rolę pełnią w tej kwestii również hotele we Wrocławiu. Zdecydowanie liczą na liczne rezerwacje – nie jedynie w trakcie wizyt sław kinowych w mieście, ale także w trakcie późniejszych podróży – osób, które chcą z bliska obejrzeć lokalizacje, w jakich serial był realizowany, czy odwiedzić hotel we Wrocławiu, w którym wcześniej spał ich ulubiony aktor.

A może do Krakowa - klik?

Innym miejscem wartym uwagi w sferze świata filmu jest Gdańsk. Pierwszym obrazem jest event filmowy – choć dzisiaj jest organizowany w Gdyni – miał miejsce historycznie dokładnie w Gdańsku. Jest to okres, gdy w okolice przyjeżdżają prawie wszystkie liczące się postaci polskiej kinematografii. Tutaj także ważna jest duża lista noclegowa – co zapewni liczna grupa hoteli w Gdańsku. Prócz sławnych osób – w czasie seansów filmowych – pojawia się jednocześnie spora rzesza turystów – którzy chcą śledzić potyczki krajowego kina i jego najważniejszych pozycji. Gdańsk ma jednocześnie tę niebagatelną wartość dodaną, że warto go eksplorować również przez wzgląd na centrum miasta, różnorodność architektury zabytkowej, Muzeum Bursztynu, Ulicę Mariacką, czy plażę miejską. Zresztą hoteli w Gdańsku jest zwyczajnie więcej niż obiektów w Gdyni, czy Sopocie, dlatego jest to niezwykle często oczywisty wybór.

Oryginalnym polecanym przez nas miastem wartym zwiedzania w tej materii – jest Bielsko-Biała, w której znajduje się wytwórnia bajek. Zostały tam zrealizowane takie bajki jak np. Sceny z życia smoków, czy popularne produkcje jak Porwanie Baltazara Gąbki. film 596009 1920Mając na względzie to, że w mieście jest co zwiedzać, planując wyprawę wskazane jest by się zapoznać z usługami hoteli w Bielsku-Białej. Szczególnie, gdy chcemy przyjechać tu na kilka dni. A jest ku temu parę przesłanek – chociażby Rajd Pojazdów Zabytkowych czy darmowe koncerty. Turystów przyciągają także liczne zabytki, pośród których jest dworzec, zamek, czy budynek teatru polskiego. Na adnotację zasługuje także fascynujący architektoniczny kształt niektórych kawiarni, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I chociaż dla wielu mieszkańców naszego kraju, przez wzgląd na dużą odległość, może być to bariera - ze wsparciem przybywa lista noclegowa – regionalne hotele w Bielsku-Białej, szereg zajazdów i prywatnych pokoi. W zależności od potrzeb podróżnicy wybierają ofertę poszczególnych placówek, dla tych najbardziej wymagających – wskazane jest położyć akcent na specjalne propozycje, które są świadczone w takich ośrodkach. Czasami jest to siłownia, czy pływalnia, co więcej sala konferencyjna, gdy podróżujemy w ramach delegacji służbowej, dowiedz się więcej. Tak szeroką ofertę proponują głównie hotele w Bielsko Białej.

 

 

Copyright © 2022. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.