Main Menu

Login Form

Filmy i książki o przetrwaniu w niesprzyjających warunkach

survival 12Realizacje filmowe i publikacje z wątkiem survivalu mają wiernych sympatyków. Szczególnie produkcje pełnometrażowe grane w multipleksach i w telewizji na życzenie, umieją przyciągać wiele odbiorców, zapewniając gigantyczne dochody twórcom. Co sezon udostępnianych jest co najmniej kilka interesujących propozycji, gdzie czołowi aktorzy walczą o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, albo także na skutek katastrofy, mogą polegać wyłącznie na sobie na niesprzyjającym i odludnym terenie. Pomimo iż opowieści te, chociaż nieraz zostały zainspirowane autentycznymi zdarzeniami, posiadają ogromną ilość fikcyjności, mogą być nietypową nauką przetrwania.

Sympatykom survivalu, prócz filmowych realizacji długometrażowych, można zaproponować także seriale, czy podobne im dzieła posiadające znamiona przewodnika. Ich gospodarzami bywają przeważnie doświadczeni preppersi, obieżyświatowie lub eks żołnierze, których wiedza jest w dużej mierze praktyczna. Przez to mogą zostać potraktowane jako merytoryczne źródło pomysłów na przeżycie przy wykorzystaniu niewielkiej liczby przedmiotów. Często pokazują też, w co warto się wyekwipować, podopowiadają na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są najlepsze. Dodatkowo, w niektórych programach można porównać działanie popularnych gadżetów, takich jak tickless albo bio insektal, których przeznaczeniem jest zniechęcać owady, a również dowiedzieć się, jak ważne może być światło chemiczne w momencie, gdy nie ma innego jego źródła. Często wiadomości demonstrowane w tego rodzaju formatach o przetrwaniu bywają wyjątkowo kompetentne, z tego powodu warto na nich polegać. survival 17

Nie trzeba być preppersem, czy wybierać się na niebezpieczną ekspedycję, żeby oglądać realizacje filmowe i pochłaniać książki o przetrwaniu w niesprzyjających okolicznościach. Wskazówki w nich prezentowane mogą zostać wykorzystane nie tylko w obliczu katastrof, ale też na co dzień. Dzięki nim łatwiej będzie choćby zaplanować i zapakować bagaż na wyjazd do lasu, a później zorientować się w okolicy. Tak samo przydatne są opinie pomocne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej zniesie trudne okoliczności.

Copyright © 2022. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.