Main Menu

Login Form

Moje ulubione filmy

filmBardzo lubię kulturę francuską, staram się też być na bieżąco z kinem rodem z Francji, ale dla zdrowia psychicznego i higieny umysłu staram się też oglądać produkcje z innych krajów. Dlatego śledzę też standardowe hollywoodzkie produkcje, czasem chodzę do kina na polskie komedie i zdarza mi się oglądać brytyjskie filmy.

Mam nawet listę filmów, które z jakichś powodów podobały mi się najbardziej.
Oczywiście, nie będzie na niej żadnych arcydzieł, raczej filmy lekkie, łatwe i przyjemne. Inne niż francuskie produkcje oglądam właśnie głównie dla rozrywki i nie wymagam od nich zbyt wiele. Właściwie to tylko tyle, żeby sprawiły mi przyjemność i dostarczyły rozrywki, nic więcej. Filmy oglądam głównie w domu, ale staram się tez wychodzić raz na jakiś czas do kina ze znajomymi. Nigdy nie kupuję jednak popcornu i unikam dużych sieciówek – wybieram raczej studyjne kina. Za to w domu muszę mieć zawsze przygotowane przekąski i jakieś napoje. W domu też nie potrzebuję towarzystwa.
Jakie są moje ulubione filmy? Przede wszystkim komedie i filmy o superbohaterach. Lubię się śmiać, więc ten wybór nikogo nie dziwi. Nie przepadam za wątkami romantycznymi, ale jakieś komedie sytuacyjne są super! Lubię brytyjski humor, ale bawią mnie tez polskie filmy, choć nie są na najwyższym poziomie. No ale jak była mowa wcześniej – nie o to w tym chodzi. A tak w temacie polskiego kina – to marzy mi się jakiś superbohaterski film polskiej produkcji, z polskim bohaterem. To mogłoby być strasznie ciekawe! Póki co oglądam głównie komiksowe adaptacje z Hollywood, ale nie potrafię wymienić swoich ulubionych postaci. Wszystkie są na swój sposób ciekawe.
horrorNamiętnie oglądam tez horrory. Ale tu zasada jest taka, że im gorszy, tym lepszy! To znaczy, że wybieram głównie te klasy Z. Oczywiście, czasem oglądam i duże, kasowe produkcje. Ale z nimi jest ten problem, że często wcale nie są lepsze, a aspirują do bycia dobrymi filmami. No i są wtedy męczące. A te złe horrory często są aż tak złe, że stają się dobre. No i niczego nie udają, do nizego nie aspirują.
A jakie są wasze ulubione filmy?

 

Copyright © 2022. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.