Main Menu

Login Form

Kąt do nauki: o co zadbać?

pokój do nauki 17Ruszył nowy rok szkolny - to oznacza, że trzeba będzie uczyć się w domu. Uczeń musi mieć własny zakątek, gdzie może w spokoju się uczyć. Jak urządzić taką przestrzeń? O czym wypada pamiętać?

Po pierwsze: dopasowane biurko

Wiadomo, najlepiej mieszkać w miłym pokoju z doskonałymi dekoracjami - lecz niezbędne, a podstawą jest komfortowe biurko. Powinno pasować do wzrostu użytkownika, aby nie przeciążać niepotrzebnie kręgosłupa. Coraz więcej firm meblowych oferuje biurka „rosnące” razem z dzieckiem, którym można regulować wysokość. To doskonałe rozwiązanie na długie lata.

Biurko powinno znajdować się w dobrym świetle, np. przy oknie. Trzeba jednak uważać, aby oświetlenie nie było zbyt silne i było skierowane z właściwej strony: z lewej przy uczniu praworęcznym, natomiast z prawej - przy leworęcznym. Jeżeli pod oknem znajduje się grzejnik elektryczny albo zwykły kaloryfer, bezpieczniej wybrać model bez tylnej ścianki, aby ciepło mogło rozchodzić się po mieszkaniu. Najlepiej wtedy postawić biurko obok.

Coś do siedzenia

Skoro biurko już mamy, czas na właściwe krzesło. Siedzenie tak samo powinno być przystosowane do wzrostu użytkownika - stopy powinny dotykać podłogi. Trzeba również spojrzeć uważnie na oparcie, a także podłokietniki. Poprawnie dopasowane krzesło to naprawdę istotna sprawa, nie należy tego zaniedbywać.

Lampa

Najkorzystniejsze jest światło dzienne. Niemniej każdy wie, że przez połowę roku jest to praktycznie nieosiągalne, dlatego że słońce zachodzi, zanim zdążymy wrócić do domu. Tym samym powinno się wyposażyć się w lampkę biurkową. Najlepiej wybrać taką z możliwością regulowania nachylenia i z białym światłem - ono ułatwia skupienie. Zwróćcie uwagę, czy lampka nie emituje ciepła - w pomieszczeniu wystarczający będzie jedynie grzejnik elektryczny z nikim poborem energii, więcej na stronie www, i nie trzeba innych źródeł grzania. Gorąco emitowane z żarówki idealnie w buzię nie będzie zachęcało do nauki.

pokój do nauki 18Pozostałe

Na biurku powinno się znaleźć trochę przestrzeni na przyrządy pisarskie. Warto również ustawić w okolicy półkę na podręczniki i encyklopedie, a także wybrać miejsce na farby i inne akcesoria. Pożyteczna jest również tablica korkowa na notatki i plan lekcji, a także treningów. W pomieszczeniu opłaca się zamontować również wydajne ogrzewanie elektryczne z możliwością regulacji, by dopasować poziom grzania do potrzeb dziecka. Nie zapominajmy, iż w przegrzanym otoczeniu każdy człowiek robi się senny i nauka nie jest efektywna. Nie może być również za chłodno - wtedy myśli się tylko o zimnie.

Warto zajrzeć -> https://nogen.pl/jak-wybrac-grzejnik-nogen/

Copyright © 2022. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.