Main Menu

Login Form

Jak uczyć dzieci miłości do sztuki?

kreatywność04Obcowania ze sztuką należy się przyuczyć. Nikt nie jest od urodzenia ekspertem i nie potrafi od razu zrozumieć najlepszych arcydzieł Ziemi - taką umiejętność, a raczej czułość na piękno, osiąga się z upływem czasu. Warto nauczyć tego nasze latorośle. A najlepiej zrobić to wykorzystując zabawę i równocześnie uruchomić w dzieciakach kreatywność.

Jest wiele zajęć, jakie wzbudzą w najmłodszych wrażliwość na sztukę. nie są wcale czyste - ale to żaden problem, dzieciom to nie przeszkadza, natomiast dorośli mają możliwość na okres zajęć ubrać się w fartuch i rękawiczki lateksowe. W przypadku delikatnej skóry lepiej się sprawdzą rękawiczki nitrylowe albo chociaż rękawiczki bezpudrowe, więcej informacji, te w ten sam sposób zakryją dłonie przed klejem.

Przy okazji, tego typu lateksowe rękawiczki można wykorzystać do wielu ciekawych gier. Nie są sprowadzone jedynie do funkcji zabezpieczającej, chociaż w tej działają najwłaściwiej. Te rękawiczki lateksowe można nadmuchiwać jak balonik i pokryć masą z papieru. Jak zaschnie, rękawiczki medyczne należy przekłuć, a stworzoną tak powłokę możemy wykorzystać w różnych celach. Może być przykładowo naczyniem o wyjątkowym kształcie. Można jednak pomyśleć bardziej kreatywnie i spożytkować rękawiczki nitrylowe do zrobienia zwierzątek. Trzeba je jedynie ciekawie pomalować.

W temacie rękawiczek, zobacz też - https://www.skamex.com.pl/oferta/rekawice

Rękawiczki lateksowe możemy także wypełnić cementem i stworzyć tak niewielkie figurki do wspólnego ozdabiania. Mogą posłużyć jako stojaki na biżuterię bądź po prostu jako ozdoby. Wystarczające będą tu zwykłe rękawiczki medyczne, choć lepiej skorzystać z tych grybszych. Po wyschnięciu masy gipsowej rękawice lateksowe należy przeciąć i wydobyć z wnętrza formę. Możemy użyć farby w sprayu, którą zakryje się równą warstwą cały odlew, lub przyzwolić latorośli na zabawę farbkami i produkowanie niezwykłych wzorów.

kreatywność13Poza wspomnianymi wyżej zajęciami można znaleźć wiele innych działań, jakie obudzą w dzieciakach (i w dorosłych także!) kreatywność i uczucie do artyzmu. „Klasyczne” malowanie, używanie przeróżnych specjalnych surowców, np. malowanie farbowanym piaskiem, wytwarzanie kleksów z farb, wycinanki i sklejanie... Pomysłów istnieje ogrom. Doskonałą ideą jest znajdowanie zupełnie nowych funkcji dla codziennych przedmiotów - opisane powyżej rękawiczki jednorazowe to przecież tylko jedna możliwość. Zużyte mieszadła, rolki po papierze - pozwólcie się ponieść kreatywności. A potem koniecznie wybierzcie się na wystawę i zachwyćcie się wytworami słynnych malarzy.

Copyright © 2022. clubfrancepologne.pl Rights Reserved.